Bc. Petra Hálková

Bc. Petra Hálková

 
 

Poradce rané péče, Supervizor v sociálních a zdravotnických organizacích

 

Ve svém profesním životě provázím už druhé desetiletí muže a ženy, kteří se v určitém momentě svého bytí stali rodiči dětí s postižením. Vstoupili do procesu, v němž sami budou i speciálními pedagogy, rehabilitačními pracovníky, vývojovými specialisty, mnohdy zdravotními sestrami. Jaksi samozřejmě přijali předpoklad, že by měli toto vše zvládnout, umět a unést. Společně hledáme cesty, jak znovu být „jen“ rodiči, partnery, zaměstnanci, fotografy….

Souběžně se téměř deset let věnuji vzdělávání, metodické podpoře a supervidování kolegů v oboru, vnímám jejich potřebu odvádět dobrou práci, profesně růst, což v plnosti předpokládá propojení s dalšími specialisty, kteří do „příběhu jejich klientů“ vstupují.

Pracovní kruh uzavírá má externí spolupráce s nestátními sociálními a sociálně – zdravotnickými organizacemi na Moravě, kde na pozici supervizora vedu skupinové a týmové supervize. Zde se „příběhy klientů a pracovníků končí“, aby se z nich, stejně jako na počátku, stali příběhy mužů a žen.

Věřím, že to co hledáme s rodiči pečujícími o dítě s postižením, s kolegy v oboru i dalšími specialisty v pomáhající sféře je rovnováha, která nám pomáhá nejen stát, ale i udělat další krok.

 

Contact Me